За минулий тиждень на Харківщині сталося 3 випадки підриву цивільного населення на вибухонебезпечних предметах. Про це повідомили в Харківській ОВА.

Внаслідок підривів 6 людей загинуло, 1 постраждала.

Детальніше про обставини:

  • 2 липня між селами Гракове та Мосьпанове Чугуївського району вантажний автомобіль з причепом наїхав на ворожу міну. Транспорт зазнав пошкоджень, але водій не постраждав. 
  • 6 липня у місті Вовчанськ внаслідок наїзду автомобілем на невідомий вибухонебезпечний предмет постраждала 58-річна жінка, яка була госпіталізована.
  • 7 липня о 18:30 до поліції надійшло повідомлення про те, що біля 17-го цвинтаря на ґрунтовій дорозі у лісі в бік села Циркуни Харківського району ймовірно на протитанковій ворожій міні підірвався автомобіль ВАЗ. Попередньо повідомили про 6-х загиблих. Це 53-річний чоловік, 64-річна жінка, 25-річна жінка, чоловік близько 40-ка років, 5-річний хлопчик та двомісячна дівчинка. 

Вибухонебезпечні предмети досі можуть бути знайденими у Харківській області та несуть загрозу для населення. Тож у ДСНС також закликають дотримуватися необхідних заходів безпеки та уникати перебування на лісових місцквостях, зокрема, деокупованих населених пунктів.

  • У разі виявлення підозрілих предметів, негайно повідомити чергові служби органів внутрішніх справ, цивільного захисту;
  • Не підходити до таких знахідок, не торкатися і не пересувати їх, не допускати інших людей;
  • Не користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);
  • Дочекатися прибуття фахівців, вказати місце знахідки та повідомити час її виявлення.

Повідомляється, по всіх цих випадках у прокуратурі відкрили кримінальні провадження за ч. 2 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни, поєднані з умисним вбивством) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, станом на кінець березня 2024 року, прокуратура задокументовувала понад 124 тисячі воєнних злочинів на території України, які призвели до пошкодження або руйнування понад 150 тисяч цивільних обʼєктів. В цей же час, Генеральний прокурор Андрій Костін в ефірі національного телемарафону сказав, що «немає такого виду воєнного злочину, який би Росія не вчинила на нашій землі».

Читайте також