За вихідні енергетикам вдалося заживити 3740 абонентів, що вимикалися через російські обстріли на Харківщині.

Про це повідомила пресслужба Міненерго.

За їх даними, знеструмленими залишається 38,4 тисячі точок обліку.

Також, зазначається, що на Донеччині та Харківщині енергетики заживили понад 15 тисяч абонентів, що вимикалися через бойові дії. Через негоду знеструмлені 312 населених пунктів.

Відключення світла у Харкові

Навесні 2024 року українські енергооб’єкти піддавалися серіям ракетних та дронових обстрілів зі сторони РФ. Це призвело до знищення близько 80% об’єктів генерації. Вже у травні в регіонах Україні повернулися до графіків відключень світла.

Харків втратив основні потужності генерування теплової та електричної енергії міста після російської атаки, яка сталася 22 березня. За словами Харківського міського голови Ігоря Терехова, ТЕЦ-5 повністю зруйнована. Через це неможливе виробництво ані електричної, ані теплової енергії. Пізніше начальник ОВА Олег Синєгубов сказав, що на відбудову ТЕЦ-5 підуть роки.

Всі електростанції, атаковані та пошкоджені російськими військами під час ракетного удару 22 березня, мають бути відремонтовані, повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. За його словами, термінів відновлення харківської ТЕЦ-5 не називають, щоб не надавати Росії інформацію про ступінь ураження об’єкта.

Читайте також

  • Уряд підвищив на понад 60% тариф на електроенергію: що змінилося з 1 червня