З 1 червня 2024 року новий тариф на електроенергію становить 4,32 грн за кіловат. 

Очікувалося, що тариф буде диференційованим залежно від щомісячних обсягів споживання. Спочатку думали залишити ціну 2,64 грн при споживанні до 100 кВт-год, а вже якщо цей ліміт перевищено, тоді за кожний наступний кіловат – підняти до 4,8 грн.

Ціну встановили на рівні 4,32 грн (стало дорожче на майже 64%). І діятиме новий тариф до 1 травня 2025 року. Наприклад, якщо лічильник «накрутив» умовні 100 кВт-год на місяць, то суми у платіжках зростуть із 264 до 432 грн.

На час воєнного стану в Україні діє мораторій на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та тепло, проте обмеження не стосується електрики та холодної води. 

Рішення щодо цін на електроенергію для населення готувалося наприкінці травня і було прийнято постановою Кабміну 31 травня 2024 року. Навесні 2024 року склалася критична ситуація в енергосистемі Україні внаслідок серії російських атак на електростанції. В мережі країн стався дефіцит генерації, тому більша частина країни повернулася до графіків відключень.

Відключення світла у Харкові

Навесні 2024 року українські енергооб’єкти піддавалися серіям ракетних та дронових обстрілів зі сторони РФ. Це призвело до знищення близько 80% об’єктів генерації. Вже у травні в регіонах Україні повернулися до графіків відключень світла.

Харків втратив основні потужності генерування теплової та електричної енергії міста після російської атаки, яка сталася 22 березня. За словами Харківського міського голови Ігоря Терехова, ТЕЦ-5 повністю зруйнована. Через це неможливе виробництво ані електричної, ані теплової енергії. Пізніше начальник ОВА Олег Синєгубов сказав, що на відбудову ТЕЦ-5 підуть роки.

Всі електростанції, атаковані та пошкоджені російськими військами під час ракетного удару 22 березня, мають бути відремонтовані, повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. За його словами, термінів відновлення харківської ТЕЦ-5 не називають, щоб не надавати Росії інформацію про ступінь ураження об’єкта.

Читайте також

Харківобленерго опублікувало оновлений графік відключень в області. У Харкові та області оновили графік відключення електроенергії на 1-7 червня. Світло вимикатимуть на щонайменше три години у шість черг.