У Харківській області у 2023/2024 навчальному році працювали 565 закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності, повідомили в Міністерстві освіти і науки України у відповіді на запит журналіста Ґвара Медіа.

З них 17 закладів освіти (13 шкіл I-II ступенів, 4 школи I-III ступенів) з 10 територіальних громад із чисельністю
менш як 45 учнів.

Найбільше малочисельних шкіл у Наталинській сільській громаді (4 гімназії) та у Балаклійській міській громаді (3 гімназії). Найменша кількість учнів здобуває освіту в Матвіївській гімназії Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області (27 учнів), Нижньобишківській гімназії Слобожанської селищної ради Харківської області (27 учнів) та Шебелинській гімназії Донецької селищної ради Харківської області (28 учнів).

Крім того, 25 закладів загальної середньої освіти (15 гімназій та 10 ліцеїв) з 13 територіальних громад із чисельністю учнів менше ніж 60 осіб. Найбільше таких шкіл у Сахновщинській селищній громаді (3 гімназії та 1 ліцей), Богодухівській міській громаді (2 гімназії та 1 ліцей) та Барвінківській міській громаді (2 гімназії та 1 ліцей).

«Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) комунальних закладів загальної середньої освіти як окремих юридичних осіб приймають міські, сільські, селищні ради (Закон України “Про повну загальну середню освіту”», – додають у міністерстві.

Шкільна освіта під час повномасштабної війни

Навчання офлайн у Харкові доступне для майже 3% учнів. У прифронтовому обласному центрі в закладах загальної середньої освіти у 2023/2024 навчальному році здобувають освіту 110 943 особи.

Понад 3 тисячі школярів у Харкові навчаються очно, про це на брифінгу за підсумками навчального року розповіла  керівниця департаменту освіти Харківської міськради Ольга Деменко.

Беручи до уваги дані від Міносвіти та порівнюючи дані, які надала директорка департаменту освіти місцевої ради, можна дійти до висновку, що цьогоріч близько 2,8% дітей у Харкові мають доступ до навчання офлайн.

За інформацією МОН, у місті скорочується кількість учнів: якщо цьогоріч навчалося майже 111 тисяч дітей, минулого навчального року було 120 157 осіб.

На цю тему

Російська армія вбила чи поранила на Харківщині 389 дітей. Протягом останніх днів дві дитини – хлопчик і дівчинка віком 12 років – постраждали внаслідок ракетного обстрілу Харкова 30 травня, ще 8 дітей – поранені внаслідок російського ракетного удару по Балаклії Харківської області.