Підряд на суму 17 333 422,85 грн на аварійно-відновлювальні роботи багатоквартирного житлового будинку в Ізюмі Харківської області по вулиці Гоголя, 3 віддали ТОВ «Слобожанська будівельна компанія «Саргон». Про це стало відомо з моніторингу порталу публічних закупівель Prozorro.

Тендер провів департамент капітального будівництва Харківської ОВА. Роботи мають виконати до 25 грудня 2024 року.

Договором передбачено демонтажні роботи та встановлення вікон, внутрішнє та зовнішнє опорядження, облаштування під’їздів, зашивка плит лоджій, а також навантаження і вивезення сміття. Роботи розбиті помісячно з травня по грудень 2024 року.

25 травня 2024 року біля будинку в Ізюмі вже було риштування, хоча лише за день до цього – 24 травня 2024 року був оголошений переможець, а договір підписали 30 травня 2024 року.

Про ТОВ «Слобожанська будівельна компанія «Саргон»

Підприємство створене у вересні 2021 року Олександром Шамаріним та має статутний капітал у розмірі 10 000 грн. Перший контракт на Prozorro датується травнем 2023 року, з того часу замовники у Харкові та області підписали з нею договорів на понад 900 млн грн.

Найбільше підрядів виконали для Департаменту ЖКГ Харківської міської ради, Департаменту капітального будівництва Харківської ОДА, КП «Харківські тепломережі» та Управління ЖКГ Ізюмської міської ради. Лише у лютому 2024 року це підприємство отримало на підрядах з будівництва фортифікацій у Харківській області понад 42 млн грн.

З ТОВ у різний час були пов’язані окрім Шамаріна також Андрій Овчаренко та Ігор Купровський. У 2020 році Купровський висувався в Харківські міськраду та облраду від партії «Акцент» (раніше «Віче» Інни Богословської), список якої очолював ексголова Харківської облдержадміністрації Ігор Балута.

Андрій Овчаренко був єдиним керівником і власником ТОВ «‎СБК “Саргон”» з червня по вересень 2023 року. У 2022 році він керував і мав частку у ТОВ «Промстройторг Плюс», яка фігурує в розслідуванні ГУ ДФС у Харківській області щодо ухилення від сплати податків. Відповідне кримінальне провадження відкрили 2020-му.

Щодо Шамаріна, він у листопаді 2022 року зареєстрував благодійний фонд «Харків за мирне небо», який внесено Харківською ОВА до інформаційної системи «Шлях» для перетину кордону України.

Назва фонду Олександра Шамаріна дуже схожа на БФ «Мирне небо Харкова», який зареєстровано у травні 2022 року та має активні сторінки у соцмережах, де показується робота благодійної організації, проведення тренінгів та надання гуманітарної допомоги.

Натомість щодо БФ «Харків за мирне небо» Шамаріна, у жодній з соцмереж станом на 2 червня 2024 року не вдалося знайти інформацію щодо роботи цієї благодійної організації, також немає і сайту БО.

За даними колег з ‎Харківського антикорцентру, ТОВ «‎СБК “Саргон”» завищувало ціни на відбудову старосалтівського ліцею в Чугуївському районі за понад 186 млн грн. Вони повідомляли про завеликі ціни, наприклад, на котли, труби, щебінь, штучний газон, лінолеум та інші будматеріали. Щодо котлів, за них заплатили втричі більше – 756 тисяч грн ніж можна було придбати у дилерів (245 тисяч грн).

Аналітики з ХАЦ також знайшли в підряді на відновлення готелю «‎Крем’янець» в Ізюмі за 25 млн грн. У переліку зокрема були завищення вартості сумішей для тинькування, металопластикові двері, монтажну піну та суміші Ceresit.

На цю тему

У Харкові без тендеру обрали підрядника на демонтаж об’єктів та благоустрій територій за 4,3 млн грн. Всі роботи планують виконати до 31 грудня 2024 року. 

Охорона парків у Харкові може обійтися міському бюджету в 10,5 млн грн. В тендерній документації прописаний перелік зі 102 локацій в усіх 9 районах Харкова. Серед них парки, сквери та площі у центрі міста – Сад Шевченка, Саржин Яр, парк Молодіжний, сквер «Стрілка», майдан Свободи та площа Конституції.