Через російську агресію в Україні станом на 1 червня загинули 550 дітей, понад 1364 дитини зазнала поранень різного ступеня тяжкості, повідомляє Офіс генпрокурора.

За інформацією прокуратури, найбільше постраждало дітей у Донецькій області – 534, Харківській – 389, Херсонській – 152, Дніпропетровській – 139, Київській – 130, Запорізькій – 108, Миколаївській – 107.

В ОГП зазначають, що протягом останніх днів дві дитини – хлопчик і дівчинка віком 12 років – постраждали внаслідок ракетного обстрілу Харкова 30 травня, ще 8 дітей – поранені внаслідок російського ракетного удару по Балаклії Харківської області.

За даними дитячого фону ООН із захисту прав та інтересів дітей UNICEF, майже 2 000 дітей загинули або отримали поранення з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

«Щонайменше 1 993 дитини в Україні були вбиті або поранені з моменту ескалації війни понад два роки тому, в середньому дві дитини гинуть щодня. Це цифри, які змогла перевірити ООН. Ми знаємо, що справжня цифра, ймовірно, набагато вища», – йдеться в заяві фонду.

В UNICEF додають, що в Україні завершується ще один навчальний рік, що ознаменує четвертий рік перерваної освіти. – майже половина дітей, які навчаються в школах України, пропускають очне навчання, а майже мільйон дітей по всій країні взагалі не мають доступу до очного навчання через небезпеку.

На цю тему

Удар РФ по Харкову: чотири загиблих, 25 поранених, серед яких діти. 30 травня о 23:50 армія РФ завдала удару по Новобаварському району міста. Пролунало щонайменше 5 вибухів. Російська ракета влучила в житлову забудову. Загинуло 4 людини, 25 — поранені. Пошкоджено понад 20 будинків.

Як у Харкові школярі святкують останній дзвоник — фото. Харківські школярі святкують останній день навчання у змішаному форматі: в метрошколі та укриттях – офлайн, а в інших школах онлайн.