З 1 вересня музей Ермітаж в Амстердамі змінить назву на H’Art Museum. Відтепер замість російських творів там експонуватимуться роботи різних музеїв світу. Про це повідомляє видання New York Times.

На пресконференції, 26 червня, директорка Ермітажу Анабель Бірні оголосила, що з осені він буде перейменований на H’Art Museum. У ньому будуть проводитися виставки творів з трьох найвідоміших музеїв світу: Смітсонівського музею американського мистецтва у Вашингтоні, Центра Помпіду в Парижі та Британського музею в Лондоні.

«Ми збираємося стати музеєм для музеїв. Три партнери дадуть нам набагато більше, ніж один», — зазначила Бірні.

Ермітаж в Амстердамі був створений у 2009 році як незалежна некомерційна організація. Контракт з Ермітажем у Санкт-Петербурзі давав музею право використовувати назву та необмежені права на користування творами російської колекції. Протягом 14 років в Амстердамі було проведено 30 виставок творів з колекції Ермітажу, зокрема третина експозицій представляла російську культуру та історію.

Через тиждень після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Музей розірвав зв’язки з Державним музеєм Ермітаж у Санкт-Петербурзі. Відтоді в Амстердамі не було російських творів, які там би виставлялися. В інтерв’ю виданню Бірні зазначила, що «магія Росії зникла з війною».

Читайте також:

  • Міський музей Амстердама «Стеделек-музей» визнав Казимира Малевича українським художником. Раніше його ідентифікували як росіянина. Тепер в описі до робіт художника як і в постійній експозиції, так і на сайті оновлена інформація.
  • У нью-йоркському музеї Метрополітан Архипа Куїнджі, який народився в Маріуполі, визнали українським. Також під описом до його картини «Червоний захід на Дніпрі» додали згадку про те, що саме росіяни знищили музей у Маріуполі.