Станом на травень 2023 року, майже 80% українців виступають за закриті кордони, візи та митницю з Росією.

Про це свідчать результати опитування КМІС, яке проводилося з 26 травня по 5 червня 2023 року.

Для порівняння, перед Революцією Гідності 70% українців хотіли бачити країни незалежними, але дружніми. Тоді лише 15% наполягали на тому, що відносини мають бути із закритими кордонами, візами, митницями, як і з іншими державами. Ще 12% підтримували об’єднання в одну державу.

Після окупації Криму та початку війни на Донбасі відповіді змінилися. Зокрема, зросла частка тих, хто вважає, що відносини мають бути як з іншими державами зріс до 44%. Водночас усе ще 48% підтримували ідею, лишатися дружніми країнами. Частка тих, хто виступав проти об’єднання знизилася до 5%.

Після повномасштабного вторгнення 79% стали підтримувати закриті кордони з Росією, 10% хотіли б, щоб країни були дружніми та лише 1% хотів би об’єднання країн в одну.

Опитування проводилося методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів було опитано 984 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

КМІС розглянув динаміку поглядів на питання щодо відносин між Україною та РФ за 10 років. Для порівняння демонструють, як українці відповідали в лютому 2013 року, у лютому 2022 року, у липні 2022 року та травні 2023 року.

 Читайте також

  • 93% громадян України продовжують довіряти Збройним Силам України та 86% — добровольчим загонам свідчать результати опитування Центру Разумкова.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.