Міський музей Амстердама «Стеделек-музей» визнав Казимира Малевича українським художником. Раніше його ідентифікували як росіянина.

Тепер в описі до робіт художника як і в постійній експозиції, так і на сайті оновлена інформація. «Ми зараз говоримо так: народився в Україні від батьків польського походження», — каже співробітник музею.

«Стеделек-музей» містить 29 робіт Малевича. Це найбільша його колекція поза межами колишнього СРСР. У 1958 році міська влада придбала її в спадкоємців архітектора Гуго Гарінга. Відомо, що архітектор вивіз ці полотна з нацистської Німеччини, оскільки вони підлягали знищенню як «дегенеративне мистецтво». До рук Гуго Гарінга роботи потрапили випадково: художник сам залишив йому наглядати за своїми полотнами.

Казимир Малевич народився в 1879 році в Києві. На початку XX століття він переїхав до Москви. Навчався в місцевому училищі живопису, скульптури й архітектури. Малевич є одним із засновників абстрактного мистецтва та вважається засновником модерністської течії — супрематизм. Відомо, що сам Малевич ідентифікував себе як українець.

  • Ще у грудні 2022 року його підписували російським художником, а зараз у нью-йоркському музеї Метрополітен Архипа Куїнджі, який народився в Маріуполі, визнали українським.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook та переглядайте YouTube та TikTok.