Ще у грудні 2022 року його підписували російським художником, а зараз у нью-йоркському музеї Метрополітан Архипа Куїнджі, який народився в Маріуполі, визнали українським, розповіла історикиня мистецтва Оксана Семенік.

Також під описом до його картини «Червоний захід на Дніпрі» додали згадку про те, що саме росіяни знищили музей у Маріуполі.

«Архип Куїнджі — український художник, який народився в Маріуполі, НАРЕШТІ визнаний УКРАЇНСЬКИМ у музеї Метрополітан у Нью-Йорку. Там також прибрали ганебну згадку про те, що «artist celebrating both in russia and Ukraine»», — зазначила історикиня.

Тепер на сайті музею до опису під картиною українського митця додається такий надпис:

«Куїнджі народився на березі моря в Маріуполі, коли українське місто входило до складу Російської імперії.… У березні 2022 року російський авіаудар знищив художній музей Куїнджі в Маріуполі, Україна».

Про художника

  • Архип Іванович Куїнджі народився в Маріуполі в сім’ї бідного шевця-грека, однак точна дата народження невідома;
  • Куїнджі з турецької означає «золотих справ майстер». Хоча в метриці він записаний під прізвищем Еменджі — «людина праці».
  • Більшість робіт художника зберігається в державних музеях Росії. Деякі — у галереях України, Білорусі, Азербайджану, Вірменії;
  • Особливе місце в житті митця займала робота «Місячна ніч на Дніпрі».

Це не остання перемога за сьогодні: у цьому ж музеї змінили назву картини французького художника Едгара Деґа з «Російські танцівниці» на «Танцівниці в українських костюмах».

  • У межах дерусифікації в публічних бібліотеках станом на листопад 2022 списали близько 19 мільйонів книжок, з яких 11 мільйонів — російською мовою.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook та переглядайте YouTube та TikTok.