У межах дерусифікації в публічних бібліотеках станом на листопад 2022 списали близько 19 мільйонів книжок, з яких 11 мільйонів — російською мовою.

Про це повідомили на сайті Верховної Ради України з покликанням на інформацію народної депутатки, заступниці голови Комітету ВР із питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенії Кравчук.

Депутатка зазначила, що також списують деякі україномовні книги радянської доби.

«Є рекомендації списувати й вилучати книги, автори яких виступили з підтримкою збройної агресії проти України. Є цілий список таких авторів, які потрапили під санкції», — зазначила Євгенія Кравчук.

За її словами співвідношення книг російською та українською мовами в бібліотеках усе одно залишається сумним. Тому наразі працюють над швидким поновленням літератури в бібліотеках.

Політикиня наголосила, що Український інститут книги закуповує винятково українські книжки на відміну від місцевої влади, оскільки бібліотеки перебувають на балансі або обласних рад, або рад ОТГ.

Наразі в публічних бібліотеках України близько 44 % книг російською мовою, решта українською мовою чи мовами країн ЄС. Тож співвідношення на користь літератури українською мовою необхідно нарощувати.

Читайте також: Видавець Олександр Савчук: «Поняття “українець” — це ширше за мовне питання».

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook та переглядайте YouTube та TikTok.