Це одне з найбільших поховань в одному звільненому місті, у ньому понад 440 могил. Усі тіла ексгумовані та направлені на судово-медичну експертизу.

Заховання під Ізюмом знайшли 15 вересня 2022 року після звільнення більшої частини Харківської області від російських військ.

Загалом з могил дістали 447 тіл. Серед них: 215 жінок, 194 чоловіків, п’ятеро дітей, а також 22 військовослужбовці. Крім того, виявили рештки 11 осіб, стать яких неможливо визначити.

«Перед тим як віддати тіло родичам, ми спершу маємо ідентифікувати. Розуміємо, що люди на емоціях через втрату близьких. Ми повторно відбираємо зразки ДНК у тіл, їх близько 100, навіть дещо більше. Аналогічно відбираємо зразки у людей, які звертаються з запитом “у мене зникла мати”. Максимально швидко намагаємося віддавати тіла щойно їх ідентифікуємо», — пояснює начальник ГУНП в Харківській області Володимир Тимошко.

  • В Ізюмі працює сучасна ДНК-лабораторія, яка допомагає ідентифікувати ексгумовані тіла.
  • «№199 ー це мій брат». Володимир досі не може поховати рідних, яких знайшли в Ізюмському лісі.
  • Криміналісти від International Criminal Court відвідали масове поховання в Ізюмі.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!