5 листопада команда експертів та криміналістів з Нідерландів вперше за час повномасштабної війни відвідала Піщанське кладовище в Ізюмі

Саме тут після деокупації знайшли більш ніж 440 тіл похованих цивільних, більшість з них — зі слідами насильницької смерті або катувань. 

«Сьогодні ми вперше в Ізюмі, бачили багато зруйнованих будівель. Як команда з Нідерландів, ми думаємо, що можемо зробити свій внесок у пошук доказів воєнних злочинів. Зокрема, ми хочемо використати 3D-мапування для пошуку доказів, у тому числі, для майбутніх справ. — сказав нам представник команди. — Ми почали роботу минулого тижня: у нас є команда у Києві та команда у Харкові, усього 40 чоловік. Працюємо на різних локаціях, наша основна ціль — допомогти розслідуванню». 

Кореспонденти Gwara Media зустріли експертів, що збирають докази для ICC, коли знімали кадри масових поховань в Ізюмі для наступного документального фільму. З міркувань безпеки представники попросили не розголошувати імена окремих членів команди та не показувати їхніх облич.

Сьогодні ІСС активно розслідують воєнні злочини у різних регіонах України.