30 листопада на Харківщині розпочався 20-ий Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Команда опублікувала розклад:

  • 3 грудня о 13:00 «89 днів», режисер Павло Дорогой.

З перших днів війни метрополітен став бомбосховищем для багатьох харків’ян/-ок. Два місяці вони облаштовували його для більш-менш комфортного життя. Але місцева влада та керівництво метрополітену хочуть звільнити підземку від мешканців/-ок і знову запустити транспортну мережу.

  • 4 грудня о 17:00 «Вбивство журналіста», режисер Метт Сарнецкі.

Молодого журналіста-розслідувача та його наречену жорстоко вбили у власному домі в Словаччині. Їхня смерть призвела до найбільших протестів у Словаччині з часів повалення комунізму. В цій історії справа несподівано повернула на інше, коли інформант «злив» колегам убитого журналіста файл із таємною справою про вбивство.

  • 5 грудня о 17:00 «Юний Платон», режисери Неаса Ні Чіанайн, Деклан Мак-Ґрат.

Події споглядального документального фільму розгортаються після громадянського конфлікту в Ардойні — районі Белфаста, де робітничий клас поколіннями страждає через бідність, засилля наркотиків і зброї. Фільм змальовує мрію директора школи Кевіна Мак-Аревея та його відданої команди, що завзято працює задля майбутнього, показуючи, як критичне мислення та дбайливий пастор можуть заохотити дітей і дати їм мужність визирнути за рамки та обмеження своєї спільноти.

  • 6 грудня о 17:00 «Оаза», режисер Жюстін Мартін.

На світанку підліткового віку близнюки Рафаель та Ремі помічають, як їхня близькість — майже злиття — руйнується, коли один із них через дедалі більш відчутну інвалідність залишається вʼязнем дитинства. Останнього літа, в оточенні природи час ніби прагне зупинитися.

  • 7 грудня о 17:00 «Аполонія, Аполонія», режисерка Леа Ґлоб.

Історія про те як режисерка познайомилася з Аполонією. Дівчинкою, яка народилася в підпільній театральній трупі в Парижі та росла у мистецькій спільноті — максимально богемне життя. У двадцять із чимось років вона навчалася в Паризькій академії мистецтв — одному з найпрестижніших мистецьких закладів у Європі. Режисерка часто поверталася, щоб зафільмувати дівчину.

  • 8 грудня о 17:00 «Нескорений Херсон», режисер Устин Данчук.

Стрічка про роботу херсонських журналістів. З початку повномасштабного вторгнення кореспонденти Медіаплатформи «Вгору» фіксували все, що відбувалося в місті. Разом із херсонцями вони пережили захоплення обласного центру росіянами, мітинги, окупацію та звільнення рідного міста. У фільмі зібрані унікальні кадри, які показують, якими були для Херсона та його жителів останні півтора року. 

  • 9 грудня о 15:00 «Король Лір: як ми шукали любов під час війни», режисер Дмитро Грешко.

Фільм розповідає про Ужгород під час повномасштабного вторгнення та місцевого активіста В’ячеслава Єгорова, який разом із дружиною займається такою допомогою й організовує дитяче дозвілля, вирішує реалізувати свою давню мрію — поставити виставу Шекспіра «Король Лір». До складу його театральної трупи входять непрофесійні актор(к)и-переселенці/-ки. Колишні вчителі/-ки, художники/-ці, інженери, продавчині й домогосподарки пристосовуються до нових умов та вчаться знаходити себе в інших реаліях. 

  • 10 грудня о 15:00 «Зерна голоду Україна 1933», режисер Ґійом Рібо.

Після того, як молодий журналіст із Вельсу, Ґарет Джонс повернувся з України та намагався переконати весь світ, що Україна переживає голод на політичному підґрунті, радянські маніпуляції виявилися сильнішими. У фільмі розповідають про труднощі цього розслідування, що йде проти інституцій. Це історія масового злочину та брехні.

Вхід безплатний за попередньою реєстрацією. По заповненню анкети, має прийти адреса, де проводитимуть показ фільмів.

Центральна тема 20 Docudays UA — «Образ майбутнього» — це те, що нам варто уявляти й починати втілювати вже зараз. Це розмова про справедливість — невідворотнє покарання винних у воєнних злочинах, документування свідчень їхніх жертв і руйнувань. І про відбудову після нашої перемоги.

На фестивалі окрім перегляду фільмів будуть проводити обговорення стрічок, дискусії з проблем, що порушуються у фільмах або мають бути підняті в громаді. Також організують майстер-класи, тренінги та зустрічі з режисер(к)ами.

Читайте також

  • У Харкові відбувся «Бардак»: кінофестиваль, де глядачі обирають переможців. З 24 по 29 жовтня в Харкові пройшов VII фестиваль незалежного короткометражного українського кіно.