Фейк. Фото Зеленського наклеїли на тестикули статуї «Атакуючого бика» у Нью-Йорку 

Назар Гламазда - 03 Грудня 2023 | 11:33

За час нашої роботи ми помітили, що одними з найбільш безглуздих фейків, є такі, що дискредитують чинного Президента України Володимира Зеленського. Так, нещодавно мережею поширили новину про те, що невідомий активіст прикріпив фото Зеленського до «геніталій» статуї «Атакуючого бика» у Нью-Йорку. Чи дійсно це так — читайте у нашому матеріалі. 

Що сталося? 

18 листопада Telegram-канал «Харьковчаночка» поширив допис (архів), де стверджується, що у Нью-Йорку на Уолл-стріт невідомий громадянин причепив до «бронзових тестикулів» статуї «Атакуючого бика» фотографію Президента України. 

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз 

Наш аналіз ми почали з того, що перевірили чи має фото сліди обробки у редакторах. Так, за допомогою сервісу Forensics ми помітили, що артефакти стиснення на місці розташування наліпки відрізняються від інших елементів на фото, що є однією з ознак редагування.

Оригінальну світлину «Атакуючого бика» оприлюднило видання Atlas Obscura, в матеріалі 2016-го року «Туристи люблять натирати бронзові шари статуї Бика на Уолл-стріт. Чому?». Звісно ніякої наліпки з Володимиром Зеленським тут немає, а сама стаття присвячена феномену натирання туристами «геніталій» статуї. 

Крім того, ми знайшли нещодавні світлини пересічних користувачів Instagram з Нью-йоркським «Атакуючим биком», що мали потрібний нам ракурс. І жодної наліпки з портретом Президента України на них немає.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.