З 2 червня розпочинається 20 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

«Концепція цьогорічного Docudays UA проголошує: «Образ майбутнього — це те, що нам варто уявляти і втілювати вже зараз». Утім, неможливо створювати образ майбутнього, не пам’ятаючи минулого», — підкреслюють організатори.

Відкриє фестиваль фільм Аліси Коваленко «Ми не згаснемо». Стрічка переповідає історію дорослішання п’ятьох підлітків на сході України на тлі війни. Про їх подорож до Гімалайських гір та про похмуру реальність. Попри складні часи Андрій, Руслан, Ілля, Ліза та Лєра мріють, шукають пригод, протестують та борються із сірістю та нудьгою.

До національного конкурсу Docu/Україна цьогоріч увійшли пʼять фільмів:

  • «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова про життя людей у місті в перші дні повномасштабного вторгнення;
  • «Залізні метелики» Романа Любого про збитий МН17;
  • «Король Лір: як ми шукали любов під час війни» Дмитра Грешка про переселенців, які опинилися в Ужгороді;
  • «День Незалежності» Володимира Тихого;
  • «Крихка пам’ять» Ігора Іванько розповідає про дідуся режисера.

На кінофестивалі окрім українських картин будуть також представлені роботи іноземних режисерів про Україну, зокрема:

  • «Три жінки» Максим Мельник, Німеччина. Розповідає про життя на Закарпатті;
  • «Зерна голоду: Україна 1933» Ґійом Рібо, Франція. Рібо конструює сюжет довкола спогадів одного з найбільш обізнаних свідків Голодомору — валлійського журналіста Гарета Джонса. Він уперше в західному світі під власним іменем заявив про масовий голод у СРСР;

На закриття фестивалю покажуть стрічку про життя та творчість видатного українського дисидента, письменника-шістдесятника й літературознавця Івана Дзюби та його дружини Марти — «Іван і Марта» Сергія Буковського.

Окрім показів фільмів, у рамках фестивалю проходитимуть заходи правозахисної програми Rights now!:

3 червня об 11:00 говоритимуть про відновлення деокупованих територій. Звільнення територій, особливо тих, які в окупації вже понад дев’ять років, викликає багато запитань: як реінтегрувати мешканців цих регіонів; кого вважати колаборантами та як їх притягувати до відповідальності тощо.

Кінофестиваль відбуватиметься з 2 по 8 червня у Києві в кінотеатрі «Жовтень».

«Докудейз» — найбільший в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини, який відбувається щорічно протягом останнього тижня березня в історичному центрі Києва.

Місія фестивалю передбачає створення можливостей дивитися актуальні документалки зі всього світу. Фестиваль прагне сформувати активну громадянську позицію та обізнаність щодо прав людини.

  • У Канаді на міжнародному фестивалі документального кіно покажуть українські стрічки.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.