На міжнародному фестивалі документального кіно Hot Docs Canadian International Documentary Festival покажуть 10 українських фільмів у програмі Made in Ukraine.

Кінофестиваль проходитиме з 27 квітня до 7 травня. Глядачі зможуть переглянути такі фільми:

«Я не хотіла робити фільм про війну» — документальний короткометражний фільм Надії Парфан

На початку повномасштабного вторгнення режисерка перебувала на Близькому Сході й у своїй стрічці вона показує свої переживання та дорогу до Києва, навколо якої розгорталися бойові дії.

«ЄвроДонбас» документалка Корнія Грицюка

Фільм розвінчує міфи про Донбас. Зокрема, наратив російської пропаганди про «русский мир», на якому побудовані ідеології «ЛДНР».

«Залізні метелики» Романа Любого

У стрічці досліджують обставини збиття літака МН17 та риторику російських пропагандистів навколо події, а також реакцію світу.

«20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова

Документальний фільм про перші тижні повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Про окупацію Маріуполя, облогу, гуманітарну катастрофу, російські злочини та масові поховання мирних мешканців.

«Коли весна прийшла в Бучу» Міли Тешаєвської та Маркуса Ленца

Це розповідь про людей, які оговтуються після окупації, втратили свої будинки та близьких. Документалісти зафіксували воєнні злочини через особисті історії з Бучі, Ірпеню та Бородянки.

На фестивалі також відбудеться світова прем’єра чотирьох стрічок, які перемогли на Civil Pitch 2.0 фестивалі документального кіно в Україні Docudays UA у програмі «Фільми, що наближають перемогу»:

  • «89 днів» Павла Дорогого. Історія харківської станції метро, яка перетворилася на бомбосховище;
  • «Під крилом ночі» Олесі Дяк. Фільм розповідає про 11-річну дівчинку, якій разом із мамою довелося переїхати в Брюссель. Щовечора вони чекають на дзвінок тата з України;
  • «Гості з Харкова» Галини Лавринець. Головна героїня Неля — власниця музею-садиби народно-побутового ужитку «Омелькова хата» в селі Козубівка Полтавської області. Вона разом із чоловіком Олександром із перших днів війни розселила в сільських хатах понад 20 людей, які рятувалися від обстрілів у Харкові;
  • «Наша робо сім’я» Анастасії Тихої. Стрічка родину з Вугледару на новому місці відновлюють клуб для дітей, які захоплюються робототехнікою та програмуванням.

Крім того, на фестивалі представлять документальний фільм «Ми не згаснемо» Аліси Коваленко. Про дорослішання підлітків на сході України на тлі війни та надзвичайної подорожі до вершин Гімалайських гір.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.