Тепер офіційно замість 9 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відзначатимуть 8 травня.

За відповідне рішення сьогодні, 29 травня, проголосувало 317 народних депутатів. Законопроєкт подав президент України Володимир Зеленський.

«Друга світова війна є найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (загинуло від 50 до 85 млн людей). В історії України, територія якої була одним з основних полів битви, ця війна стала болючою раною — загинуло понад вісім мільйонів наших співвітчизників — воїнів та мирних жителів. Їх внесок у спільну перемогу над нацизмом є надзвичайно вагомим і неоціненним», — йдеться в пояснювальній записці.

Прийняття закону сприятиме утвердженню в Україні європейської традиції щодо відзначення щорічно 8 травня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 — 1945 років, розвінчуванню міфів і маніпуляцій радянсько-російської пропаганди.

9 травня святкуватимуть День Європи. Цей день щорічно відзначається в країнах Європи як день миру та єдності на континенті. Його започаткували з 1985 року, разом із єдиною валютою (євро), прапором і гімном — День Європи є символом ЄС. Раніше це свято відзначали 5 травня, але тепер ця дата залишилася щорічною згадкою про заснування Ради Європи.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.