Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради невідкладний проєкт Закону України «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років», повідомив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

Документ передбачає такі зміни: замість Дня пам’яті та примирення пропонується встановлення в Україні Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років щорічно 8-го травня.

Проєкт закону розглянуть на найближчому пленарному засіданні.

Раніше нардепи пропонували «День пам’яті та примирення» зробити 8 травня вихідним, замість 9 травня. Пояснюючи тим, що в більшості європейських країн саме 8 травня відзначають як пам’ятний день та символ перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. А вже традиційні заходи, які відбуваються 9 травня, проходитимуть у робочий день.

Депутати вважають, що 9 травня також варто прибрати, адже московський режим використовує його як головне ідеологічне обґрунтування агресії під гаслами «боротьби з нацизмом і фашизмом».

«Закінчення Другої світової війни на європейському фронті у світі відзначається 8 травня. Однак в інших державах це не святковий, а траурний день пам’яті десятків мільйонів загиблих. Відповідний характер слід повернути й Україні, що дозволяє обійтись без святкувань на кістках і скасувати вихідний день», — зазначено в тексті документа.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.