На сайті Президента України Зеленського опублікували указ №266/2023, відповідно до якого 9 травня щорічно відзначатиметься День Європи.

Цим документом також скасовується указ Президента від квітня 2003 року № 339/2003 «Про День Європи», яким свято відзначалося у третю суботу травня кожного року.

«Багато років тому на нашому континенті була встановлена традиція святкування саме 9 травня Дня Європи – для відзначення досягнутих миру та єдності. Сьогодні єдність на нашому континенті наближає нас до відзначення першого дня нашого миру. І правильно буде разом з усією вільною Європою відзначати День Європи», — повідомив Зеленський.

День Європи щорічно відзначається в країнах Європи як день миру та єдності на континенті. Його започаткували з 1985 року, разом з єдиною валютою (євро), прапором і гімном — День Європи є символом ЄС.

Раніше це свято відзначали 5 травня, але тепер ця дата залишилася щорічною згадкою про заснування Ради Європи.

Володимир Зеленський також вніс до Верховної Ради невідкладний проєкт Закону України «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років». Документ передбачає такі зміни: замість Дня пам’яті та примирення пропонується встановлення в Україні Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років щорічно 8-го травня.

  • Як змінилося ставлення українців до Дня Перемоги — читайте в матеріалі.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.