У Парламенті пропонують зробити вихідним 8 травня, а 8 березня — перейменувати.

Ініціаторами законопроєкту є Марина Бардіна, Сергій Швець, Юрій Камельчук, Євгенія Кравчук, Олексій Жмеренецький, Марина Нікітіна, Тетяна Циба, Тетяна Скрипка, Олена Криворучкіна, Інна Совсун та Ярослав Юрчишин.

Депутати запропонували на законодавчому рівні перейменувати свято 8 березня як «Міжнародний день захисту прав жінок». Аби наголосити на тому, що цей день відзначає рух за рівні права та можливості жінок.

«В Україні 8 березня за застарілою радянською традицією певною частиною суспільства сприймається як «свято весни та краси». На нашу думку, сприйняття 8 березня як «дня весни та краси» є стереотипним та нівелює громадську та політичну природу цього свята», — наголошується в пояснювальній записці.

Щодо 8 травня, депутати пропонують «День пам’яті та примирення» зробити вихідним, замість 9 травня. Пояснюючи тим, що в більшості європейських країн саме 8 травня відзначають як пам’ятний день та символ перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. А вже традиційні заходи, які відбуваються 9 травня, проходитимуть у робочий день.

  • У Дії запустили опитування щодо вихідного дня 8 березня.
  • Раніше пропонували 25 лютого відзначати День української жінки

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.