Кількість прихильників Міжнародного жіночого дня знизилася з 34% до 25% з 2021 по 2023 рік, свідчить опитування КМІС.

Серед жінок свято популярніше (29%), ніж серед чоловіків (23%). Зараз відношення до нього погіршуються, а у 2013 році 8 березня було одним з найбільш улюблених — його відзначала половина опитаних.

Зміни у ставленні українців до свята 8 березня / kiis.com.ua

«Кількість прихильників цього свята постійно зменшується в останні роки досить швидкими темпами і через декілька років залишиться менше 10% прихильників цього свята. Тоді буде природно скасувати це свято», — зазначив соціолог Володимир Панніото.

Найбільші зміни відбулися у ставленні українців до державних свят, їх популярність зросла у чверть:

  • День Незалежності України до повномасштабної війни з Росією цінувало лише 37% населення, зараз — 63%.
  • День захисників і захисниць України був популярним лише серед 29%, зараз — 54%.
Інфографіка КМІС / kiis.com.ua

Переважна більшість опитаних люблять та поважають свята. Лише 2% — не ставляться до офіційних свят, як до важливих чи улюблених.

Понад половина населення України (70%) святкує Великдень та Різдво Христове. Новий рік на 5 місці за популярністю після релігійних та державних свят. Його відзначають 52%.

Найменш популярні свята в цьому році: День Перемоги та 1 травня — лише 13% та 5% відсотків українців святкують ці дати як улюблені чи важливі.

Популярність свят серед українців / kiis.com.ua

Опитування проводив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) упродовж 14-22 лютого 2023 року методом телефонних інтерв’ю із використанням комп’ютера серед 2 тисяч респондентів на всій території України, крім тимчасово окупованих територій.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.