Українська волонтерка та парамедикиня Юлія Паєвська, відома як «Тайра», стала лауреаткою міжнародної премії International Women of Courage.

Цю нагороду щороку вручають жінкам, які виявили мужність, силу, лідерство в питаннях захисту миру, справедливості, прав людини, гендерної рівності, а також розширення прав і можливостей жінок та дівчат.

На сайті Державного Департаменту США зазначили, що Юлія Паєвська продемонструвала надзвичайну моральну та фізичну мужність, захищаючи Україну від нещадної російської агресії.

«Вона надавала медичну допомогу учасникам Революції Гідності в Україні у 2013 році, а як керівник волонтерського загону парамедиків «Ангели Тайри» проводила тактичну медичну підготовку на передовій Донбасу протягом 2014–2018 років».

Також згадали про відеодокументацію злочинів, які вчиняли російські військові в Маріуполі, зафіксовані таємно Юлією. Вона встигла передати їх журналістам до того, як росіяни захопили її в полон.

Під час полону «Тайра» три місяці жила в маленькій камері з 22 іншими жінками, схудла на 20 фунтів та зазнала тортур. Водночас у Кремлі зневажали її на міжнародному рівні як фашиста та військового злочинця. Попри це, Юлія Паєвська продовжує виступати за незалежність України.

Окрім неї лауреатками премії стали представниці ще 10 країн: з Афганістану, Аргентини, Центральноафриканської Республіки, Коста-Рики, Ефіопії, Йорданії, Казахстану, Малайзії, Монголії та Польщі.

Церемонія нагородження відбудеться в Білому домі 8 березня, премію вручатимуть держсекретар Ентоні Блінкен і перша леді Джилл Байден.

  • Оголосили номінанток української премії Women in Arts. The Resistance.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.