Український інститут разом з ООН Жінки проводять премію Women in Arts вчетверте. Імена переможниць стануть відомими 7 березня.

У 2022 році церемонію не провели через повномасштабне вторгнення. Цьогорічна премія відбудеться під гаслом «Вогонь запеклих не пече». Організатори надали Women in Arts 2023 нового сенсу: у назві «The Resistance» та в айдентиці премії (протитанкових їжаків), елементи якої символізують опір.

Айдентика цьогорічної премії / ukrainian institute

Номінантками премії у восьми категоріях стали:

  • Жінки у візуальному мистецтві: Алевтина Кахідзе, Катерина Лисовенко, Леся Хоменко, Альбіна Ялоза.
  • Жінки в музиці: Джамала, Алла Загайкевич, Марина Круть (KRUTЬ), Людмила Монастирська.
  • Жінки в театрі: Оксана Дмитрієва, Ніна Захоженко, Марина Кошкіна, Роза Саркісян, Оксана Черкашина.
  • Жінки в кіно: Марина Ер Горбач, Оксана Черкашина, Аліна Горлова, Катерина Горностай, Надія Парфан.
  • Жінки в літературі: Вікторія Амеліна, Галина Крук, Тетяна Малярчук, Ярина Чорногуз, Любов Якимчук.
  • Жінки в культурному менеджменті: Дар’я Бассель, Юлія Ваганова, Ольга Вієру, Олена Гончарук, Єлизавета Герман і Марія Ланько.
  • Жінки в культурній журналістиці, критиці та дослідженнях: Катерина Ботанова, Юлія Манукян, Тетяна Огаркова, Анастасія Платонова, Ярина Цимбал.
  • Особлива відзнака жінок, які не є професійними мисткинями, але зробили важливий внесок в українську культуру (вручається з 2021 року).

Особливість цьогорічної премії полягає у появі додаткового критерію відбору. Всі номінантки зробили певний «внесок у перемогу». Він враховувався завдяки діяльності у військовій, волонтерській, культурній чи іншій сферах, що наближає перемогу України.

Megogo вдруге долучиться до підтримки ініціативи. Зокрема, під час церемонії відбудеться премʼєра жіночого маніфесту-пісні «Ти є велика сила» та відеокліпу, який створили номінантки спільно з музичним каналом Megogo Live. Композицію спільно записали Roxolana, Марина Круть, Саша Кольцова («Крихітка»), Олена Карась («Тонка») та інші.

Про премію

Премію Women in Arts започаткували Український інститут та ООН Жінки у рамках руху солідарності за ґендерну рівність HeForShe. Мета премії – звернути увагу на досягнення жінок, які працюють у культурній сфері.

  • У парламенті пропонують 25 лютого відзначати День української жінки.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.