У День народження Лесі України пропонують відзначати День української жінки. Свято пропонують ввести замість 8 березня — Міжнародного жіночого дня.

Про це йдеться в проєкті Закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення українських свят на сайті парламенту.

З переліку свят також пропонують вилучити 1 травня — День праці та 9 травня — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Водночас до переліку пропонують внести 9 березня — Шевченків день (День народження Тараса Шевченка) та відзначення в другу неділю травня Дня матері.

У пояснювальній записці зазначається, що в Україні досі на державному рівні 8 березня — вихідний, при тому, що цей «Міжнародний день», встановлений московським режимом із метою популяризації власного погляду на роль жінки.

«На противагу вважаємо більш доцільним відзначати «День української жінки» в дату народження найвідомішої української письменниці та громадської діячки — Лесі Українки, а саме 25 лютого. Натомість у березні необхідно відзначити пам’ять Великого Кобзаря Тараса Шевченка в день його народження, 9 березня», — пояснили автори законопроєкту.

Щодо 1 травня, ініціатори проєкту зазначили, що День праці також використовувався Радянською владою для пропаганди, а якщо вихідний прибрати, це допоможе уникнути економічних втрат.

«Отже, логіка заборони тоталітарних ідеологій передбачає позбавити цей день особливого статусу. Натомість на офіційному рівні слід визнати «День матері», який уже більш як сто років традиційно святкується українцями. До речі, припадає він на другу неділю тижня, що усуває проблеми з втратами для економіки», — йдеться в пояснювальній записці.

Депутати вважають, що 9 травня також варто прибрати, адже московський режим використовує його як головне ідеологічне обґрунтування агресії під гаслами «боротьби з нацизмом і фашизмом».

«Закінчення Другої світової війни на європейському фронті у світі відзначається 8 травня. Однак в інших державах це не святковий, а траурний день пам’яті десятків мільйонів загиблих. Відповідний характер слід повернути й Україні, що дозволяє обійтись без святкувань на кістках і скасувати вихідний день», — зазначено в тексті документа.

  • Правозахисники представили перелік 10 пріоритетних кроків для держави у 2023 році у сфері прав людини.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.