Основними причинами зменшення піклування про себе у 49% українців стали високий рівень стресу та тривоги, нестача коштів та сил. Про це свідчать результати дослідження фармацевтичної компанії «Дарниця» спільно з Gradus Research.

Ця тенденція найбільше розповсюджена серед людей віком 25-34 років — 55% з них почали менше звертати увагу на здоров’я.

Результати опитування компанії «Дарниця» спільно з Gradus Research / darnitsa.ua

Загалом, 86% українців часто відчувають стрес, знервованість та пригнічення. Найбільше страждають від стресу жінки (88%), а також люди віком 55-60 років (91%).

Серед опитаних ширяться такі тенденції:

  • рідше займаються спортом та стежать за здоровим харчуванням,
  • відклали планові обстеження,
  • зменшили вживання вітамінів,
  • почали пити заспокійливі.

Більша частина (55%) респондентів помітили зменшення тривалості сну, а 75% — погіршення якості сну. Найгірше сплять жінки та люди віком 45-60 років. Основні проблеми:

  • часте прокидання серед ночі,
  • надокучливі жахіття,
  • відсутність відчуття відпочинку після сну.

Для молодих людей віком 18-24 років характерне інше: лише 39% почали менше доглядати за своїм здоров’ям, тоді як 28% — приділяють цьому більше уваги від 24 лютого.

Результати опитування компанії «Дарниця» спільно з Gradus Research / darnitsa.ua

Менше респондентів цієї вікової групи відчувають постійне пригнічення та стрес — 78%. П’ята частина спить більше ніж 8 годин, тоді як в загальному тільки 9% можуть похвалитися таким довгим сном.

Результати опитування компанії «Дарниця» спільно з Gradus Research / darnitsa.ua

«Очікувано, що українці на фоні повномасштабного вторгнення почали менше звертати увагу на своє здоров’я. Але зараз питання полягає в тому, що з цим робити. Ми разом з профільними лікарями створюємо загальноосвітній контент для звичайних українців, використовуючи такі майданчики як: освітній хаб на базі нашого сайту, соціальні мережі, Telegram-канал «Просто про здоров’я», а також загальнонаціональні ЗМІ. Ми також опікуємося новими викликами, такими як ментальне здоров’я, і тому цієї весни запускаємо серію освітніх лекцій для лікарів за участі провідних українських та іноземних експертів щодо проблематики ментального здоров’я», — зазначив Ігор Никифорчин, директор з медичних питань фармацевтичної компанії «Дарниця».

21–22 березня 2023 Gradus Research провів дослідження на замовлення фармацевтичної компанії «Дарниця» шляхом інтерв’ювання 1005 жінок та чоловіків віком 18-60 років, що проживають у містах з населенням 50К+, без урахування Херсонської, Донецької та Луганської областей.

  • Ти як? Для українців запустили кампанію щодо піклування про ментальне здоров’я.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.