49 країн світу та Європейський Союз видали спільну заяву із засудженням незаконної депортації українських дітей до Росії у відповідь на проведення неформального засідання Ради Безпеки ООН, у якому РФ головує.

Відповідну заяву оприлюднив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

«Ми однозначно засуджуємо дії РФ в Україні, зокрема примусову депортацію українських дітей, а також інші серйозні порушення щодо дітей, вчинені російськими військами в Україні», — йдеться в заяві.

Підписанти зазначили, що жодна дезінформація, яку поширює Росія, не може заперечити правдивість цього питання чи захистити людей від відповідальності за ці злочини. РФ продовжує зловживати повноваженнями та привілеями постійного члена Радбезу ООН, аби поширювати неправдиву інформацію про викрадення та незаконну примусову депортацію українських дітей.

У спільній заяві наголошується:

  • влада РФ затримала та примусово депортувала понад 19,5 тисячі українських дітей з України до РФ. Це було навмисне відокремлення дітей від батьків і викрадення дітей із дитячих будинків перед відправленням до Росії;
  • незалежна Міжнародна слідча комісія ООН щодо України визначила, що це порушує міжнародне гуманітарне право та є воєнним злочином;
  • МКС видав ордери на арешти Володимира Путіна та російську уповноважену з прав дітей Марію Львову-Бєлову за незаконну депортацію українських дітей.

Заяву підписали Європейський Союз, Андорра, Албанія, Австралія, Австрія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Канада, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Грузія, Греція, Гватемала, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Південна Корея, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Монако, Чорногорія, Нідерланди, Нова Зеландія, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Україна, Велика Британія та США.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.