Примусове переміщення та депортація Російською Федерацією український дітей з окупованих територій є воєнним злочином.

Про це йдеться в доповіді Комісії ООН із розслідування воєнних злочинів під час війни Росії проти України.

Комісія розглянула випадки переміщення 164 дітей віком від 4 до 18 років із Донецької, Харківської та Херсонської областей та зробила висновку, що в жодній із цих ситуацій це не відповідало вимогам міжнародного гуманітарного права. Переміщення не було виправдано міркуваннями безпеки або станом здоров’я. Зазначається, що вірогідно, росіяни не намагалися встановити контакт з родичами дітей або з українською владою.

У Регіональному центрі з прав людини зазначили, що від 260 тисяч до майже 700 тисяч українських дітей, які мають батьків, були депортовані в Росію. 

«Наших дітей примусово забирають у батьків, змушують забути своє походження, мову, культуру, перетворюють на росіян. Так звані «табори відпочинку» для ідеологічного перевиховання українських дітей — це не лише порушення міжнародних конвенцій, а чергове свідоцтво геноциду, однією з ознак, якого є примусове переведення з однієї національної групи в іншу», — сказала голова підкомітету в справах сім’ї та дітей Тетяна Скрипка.

Нещодавно Український Парламент звернувся до Комітету ООН із прав людини, Комітету ООН із прав дитини, Міжнародного суду ООН, Верховного комісара ООН у справах біженців щодо депортації українських дітей до Росії.

  • Палата досудового провадження ІІ Міжнародного кримінального суду 17 березня видала ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна. Його підозрюють у скоєнні воєнного злочину незаконної депортації та переміщення дітей з окупованих районів України до Російської Федерації.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.