В Україні стартувала комунікаційна кампанія з інформування громадян щодо необхідності системного піклування про ментальне здоров’я.

Проєкт реалізується в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої першою леді Оленою Зеленською

Мета — формувати в суспільстві культуру піклування про ментальне здоров’я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан.

За даними соціальних опитувань, більш як 90 % українців мали хоча б один із симптомів тривожного розладу, а 57 % перебувають у зоні ризику розвитку ментальних порушень. При цьому, мало, хто звертається до фахівців — 31 % громадян не вважають свої проблеми достатніми для цього.

Від емоцій та культури піклування про ментальне здоров’я залежить здатність адаптуватися та продовжувати жити під час війни.

«Битва з болем, пережитим травматичним досвідом — невидимий фронт, де також маємо перемогти. Зброя в цій битві — щоденне піклування про ментальне здоров’я, яке є нерозривним цілим зі здоров’ям фізичним», — додала Олена Зеленська.

У межах кампанії створено спеціальну сторінку: howareu_program, де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров’я — своє та людей поруч.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.