Національне військове меморіальне кладовище для поховання загиблих захисників та захисниць України облаштують у Києві на Биківні.

Уже є відповідне доручення від прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, повідомили в МКІП.

Меморіал загиблим від російської агресії військовим створять у межах Биківнянського лісу та ділянки Дарницького лісництва.

«У нас є Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили». Він знаходиться на виїзді з Києва на Броварському шосе. Це місце пам’яті й поховання жертв сталінських репресій. Ми думаємо, що доречно поруч облаштувати кладовище. Підкреслюю, не в самому заповіднику, а поруч. Там є дві ділянки в лісі, де можна створити місце вшанування наших загиблих військових. Це найшвидший шлях, щоб там уже можна було починати облаштовувати кладовище», — сказав Олександр Ткаченко.

Проєкт передбачає здачу першої черги кладовища та перші поховання вже восени 2023 року.

Національне військове меморіальне кладовище передбачає цілий комплекс споруд та площ, зокрема:

  • військове кладовище на 50 тисяч поховань;
  • колумбарій;
  • ритуальна будівля та інші необхідні споруди для організації почесних поховань;
  • музейний комплекс.

Для затвердження концепції та архітектурного рішення НВМК проведуть архітектурний конкурс.

Раніше Київрада пропонувала створити Національне меморіальне військове кладовище на території урочища Лиса Гора, однак активісти «Української природоохоронної групи» виступили проти будівництва. Оскільки це територія природно-заповідного фонду, де є понад 30 рослин та тварин, які занесені до Червоної Книги, також вікові дуби, які мають індивідуальний статус природно-заповідного фонду.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.