У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я розпочала роботу Харківська регіональна психологічна служба.

Як зазначила Олена Зеленська, обрали саме Харківську область, оскільки на її територіях, які були під окупацією, є запит на психологічну підтримку. Мета психологічної служби — допомогти людям, які застрягли в потенційно небезпечному компресійному стані.

«Люди не жили — виживали, втрачаючи близьких, ховаючи їх у дворах власних домівок. Можна лише уявити, що коїться з психікою, якщо ворог контролює не лише твою територію, а й тебе безпосередньо, з родиною та дітьми. А якщо при цьому знущається, катує, гвалтує? Є в психології є термін — ізоляційна компресія», — написала перша леді.

Психологічна служба працює як регіональний хаб. Фахівці надають допомогу в Харкові та громадах області. Виїжджають мобільні групи психологів та спеціалістів психосоціального супроводу.

Повідомляється, що наразі в службі багато звернень. Тож вдалий пілотний проєкт матиме перспективу розвитку й в інших регіонах.

Як звернутися за допомогою?

Працює гаряча лінія за номерами: 0680719929, 0500719929, 0630719929.

Харківська регіональна психологічна служба працює завдяки Всеукраїнській програмі ментального здоров’я, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій за фінансової підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну» та співпраці БО «Відродження громад», ГО «Безбар’єрність», Харківського обласного Центру соціальних служб та Центру безпекових і суспільних студій Національного університету «Києво-Могилянська академія».

  • 14 мільйонів українців потребують психологічної підтримки, куди звернутися.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.