Кабінет Міністрів дозволив військовим, людям із пораненнями та інвалідністю отримувати ваучери для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці.

Ваучер — це документ, який надає особі право на навчання або зміну кваліфікації. Центр зайнятості видає їх тим, хто в них не зареєстрований як безробітний.

На що діє ваучер?

  • на перепідготовку за робітничою професією;
  • на підготовку за спеціальністю, щоб здобути ступінь магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутих за іншою спеціальністю;
  • на підготовку на наступному рівні освіти, крім третього (освітньо-наукового / освітньо-творчого) та наукового рівня вищої освіти;
  • на отримання спеціалізації та підвищення кваліфікації за професіями і спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності.

«Захисники й захисниці, звільнені з військової служби після участі в бойових діях, особи, які отримали поранення, особи з інвалідністю зможуть отримувати ваучери на навчання в розмірі до 26 840 гривень», — каже заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.

Уряд затвердив нові форми заяви про надання документа, а також передбачили можливість подати заяву на отримання ваучера як у паперовій, так і в електронній формі.

Де можна використати ваучер?

  • На сайті Міністерства освіти та науки щороку з 2014-го публікують заклади, у яких можна використати ваучер;
  • Перелік професій та спеціальностей для навчання включає будівництво та цивільну інженерію, кібербезпеку, інженерію програмного забезпечення. Повий список можна переглянути за посиланням.

На розвиток власної справи українські ветерани можуть отримати гранти до півтора мільйона гривень.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.