Станом на червень 2023 року, в санкційний список Ради національної безпеки й оборони України було включено майже 9 тисяч фізичних осіб та 5,7 тисячі компаній, повідомляє Опендатабот із посиланням на дані Національного агентства з питань запобігання корупції та Ради національної безпеки й оборони.

Значну кількість обмежень для осіб та підприємств внесли протягом цього року: відповідно дві з половиною тисячі осіб та майже три тисячі компаній.

Зараз більшість фізичних осіб, які знаходяться в санкційному списку, мають громадянство Росії — їх налічується понад 5 тисяч. Наступне місце у списку займають громадяни України — більш як півтори тисячі осіб. Громадяни Білорусі посідають третє місце з 73 особами.

Інфографіка Опендатабот / opendatabot.ua

Серед компаній, які потрапили в санкційний список, переважна більшість належить до бізнесу з Росії — це 4,6 тис. підприємств. Також виявлено досить значну кількість українських компаній — понад п’ятисот. Замикає трійку бізнес з реєстрацією на Кіпрі — 178 компаній.

Інфографіка Опендатабот / opendatabot.ua

У підтримку України, держави по всьому світу також застосовують санкції проти людей та бізнесу, пов’язаних з Росією. Загалом у світових санкційних переліках зафіксовано більш як 6 тисяч компаній та близько 10 тисяч осіб.

Читайте також

  • Харківський олігарх Павло Фукс, який заробив гроші в Росії та зараз перебуває під українськими санкціями, має посвідку на проживання у Великій Британії після отримання спеціальної візи для багатих у 2012 році — The Guardian.
  • За період повномасштабного вторгнення Росії в Україну в YouControl додано 1895 записів про санкції стосовно 919 компаній в Україні. За останній рік 29 українських компаній стали об’єктами безпосереднього впливу санкцій, введених Україною (РНБО) та США.
  • Активи в Україні мають близько 300 підсанкційних осіб, з них 40–50 — росіяни.
  • Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони про застосування санкцій проти 178 громадян РФ, 81 особа також має громадянство України.