Загалом під санкціями перебувають 6800 фізичних та юридичних осіб, з них 300 мають активи в Україні, розповіла заступниця міністра юстиції Ірина Мудра, в інтерв’ю Forbes.

Мінʼюст направляє запити по всіх підсанкційних особах у правоохоронні органи про наявність активів в Україні, а потім посилаючись на їх відповіді склало мапу активів. На ній близько 300 осіб, включно з тими, у кого є майно в анексованому Криму й на окупованих територіях.

«З них 40−50 субʼєктів, це так звані олігархи, активи яких можуть дійсно працювати на економіку країни», — уточнила Мудра. Поки що відомство подало позови щодо конфіскації майна п’ятьох із них — Володимира Євтушенкова, Михайла Шелкова, Олега Дерипаски, Євгенія Гінера (поки лише по акціях PINbank) та Аркадія Ротенберга.

Найближчим часом Мін’юст планує подати найбільший позов щодо компенсації російських активів. Ймовірно, він стосуватиметься групи VS Energy.

З вересня 2022 року, коли Україна вперше з початку повномасштабної війни з Росією запровадила санкції проти російських бізнесменів та топпосадовців, Рада нацбезпеки та оборони (РНБО) ухвалила 35 санкційних пакетів. Загалом до них увійшло 6873 юридичні та фізичні особи.

Читайте також

  • У 2021 році Рада національної безпеки та оборони України ввела санкції проти харків’янина Павла Фукса, який засновником компанії Mos City Group (MCG), що стала однією з найбільших девелоперських компаній в Росії. Після запроваджених санкцій Фукс заперечив ведення бізнесу в Росії. Зазначив, що 2017-го вийшов з російського громадянства.
  • Зеленський ввів у дію санкції проти 178 громадян Росії.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.