Харківська міська рада 11 червня підписала комплексну програму підтримки з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) для українських міст, зокрема кредитну угоду щодо надання Харкову 25 млн євро на підготовку до зими.

У підписанні документа взяли участь президент ЄБРР Оділь Рено-Бассо, мер Харкова Ігор Терехов, а також міські голови Луцька та Миколаєва — Ігор Поліщук та Олександр Сенкевич. 

Комплексна програма передбачає підтримку проєктів, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності та інклюзії в Україні, впровадження інноваційних «зелених» технологій, відновлення фінансової доступності, муніципальну, інфраструктурну та промислову програму стійкості. 

Нагадаємо, мер Харкова Ігор Терехов під час Ukraine Recovery Conference в Берліні повідомив, що армія РФ знищила всю енергетичну генерацію міста.

«Ми розуміємо що попереду зима. Ми розуміємо, що сьогодні, на жаль, наш ворог розтрощив всю генерацію, яка була у Харкові. Всі ТЕЦ зруйновано. Ми не маємо жодного кіловата власної генерації», — пояснює мер міста.

За його словами, місто потребує допомоги від фінансових партнерів та міжнародних організацій, таких як ЄБРР та ЄІБ, і це життєво необхідно взимку, аби забезпечити тепло, електро- та водопостачання.

Про Ukraine Recovery Conference

URC2024 проходить під гаслом «Об’єднані в обороні. Об’єднані у відновленні. Разом сильніші». Це продовження щорічної серії політичних заходів високого рівня, присвячених швидкому відновленню та довгостроковій реконструкції України з початку повномасштабної агресії Росії проти України.

Це перша Конференція з питань відновлення України, яка проводиться в країні ЄС. Захід продовжує конференції з реформ в Україні, які відбувалися до 2022 року. URC2024 також показує прогрес реформ в Україні в контексті її економічної стійкості та процесу вступу до ЄС.

Мета URC2024 — мобілізувати подальшу міжнародну підтримку для відновлення, реконструкції, реформування та модернізації України. Це включає надання надзвичайної допомоги для задоволення нагальних потреб, реалізацію проєктів швидкого відновлення та створення привабливих умов для бізнесу з метою розблокування інвестицій приватного сектору в Україну, а також для активного залучення громадянського суспільства до процесу відновлення.

На цю тему

На відновлення одного з об’єктів електропостачання Харківщини необхідні понад 190 млн грн — начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов. З початку повномасштабного вторгнення Росія пошкодила або знищила 660 об’єктів електропостачання у Харківській області.

Харкову потрібно відходити від комунальної централізації — мер Харкова Терехов. За його словами, це допоможе забезпечити життєдіяльність міста під час війни.