Основна ціль армії РФ на цьому відтинку фронту – відкинути українські сили від державного кордону з Бєлгородською областю вглиб Харківської та наблизитися до Харкова на радіусі дії артилерії, повідомляють у новому зведенні аналітики Інституту вивчення війни.

За повідомленнями, 10 червня українські сили продовжили контратаки на північ і північний схід від Харкова на тлі обмежених російських наземних атак у цих районах.

Дослідники посилаються на президента України Володимира Зеленського заявив, що українські сили контратакують на Харківському напрямку, цю ж інформацію підтвердили прокремлівські воєнкори, які стверджували, що українські сили продовжують контратаки на північ від Харкова біля Глибокого та на північний схід від Харкова у Вовчанську.

В ISW також посилаються на мілітарних блогерів, які зазначають про чисельну перевага українських сил у безпілотниках, які сприяють контратакам.

Генштаб ЗСУ повідомляв про російські атаки провели наземні атаки біля Липців 9 та 10 червня (на північ від Харкова), Глибокого і Вовчанська. В американському Інституті з посиланням на російські джерела зазначають, що армія РФ також атакує біля Зеленого (біля державного кордону на північний схід від Харкова і на захід від Вовчанська).

Раніше начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов у коментарі журналісту Ґвари заявляв, що лінія фронту на півночі Харківщини — на Вовчанському, Куп’янському й Липецькому напрямках — наразі стабільна. Просування російських військ не зафіксовані.

З Липецького, Вовчанського та Куп’янського напрямків вдалося евакуювати майже 12 тисяч людей, ще близько 120 сімей мають евакуювати з небезпечних територій Харківщини. Синєгубов зазначив, що евакуаційні заходи посилюватимуть на цих територіях. Також евакуюватимуть людей з населених пунктів, які розташовані не на лінії фронту, однак знаходяться під загрозою. Зокрема йдеться про Золочівський

На цю тему

Російське військо, ймовірно, захопило село Глибоке, що розташоване на півночі від Липців на тлі продовження боїв 8 червня.