Російське військо, ймовірно, захопило село Глибоке, що розташоване на півночі від Липців на тлі продовження боїв 8 червня.

Про це йдеться у звіті від Інституту вивчення війни (ISW).

За даними Інституту, геолокаційні кадри, які опублікували 7 червня показують, що російські війська просунулися до південного Глибокого та, ймовірно, захопили поселення. Один із російських блогерів 8 червня сказав, що українські війська провели успішну контратаку та вийшли на підступи до Глибокого, але інший російський мілблогер спростував це твердження. Російське джерело стверджувало, що українські сили, ймовірно, витіснили російські війська з дачного району на північ від Липців і на південний захід від Глибокого, зазначили аналітики.

Водночас українські військові здійснили тактичні контратаки на північний схід від міста Харків у Вовчанську 7 та 8 червня, тоді як російські війська продовжували наступальні операції поблизу Вовчанська, але підтверджених змін на лінії фронту в цьому районі не було, йдеться у звіті.

Речник Угруповання військ «Хортиця» підполковник Назар Волошин 8 червня заявив, що російські війська з 1 травня 2024 року випустили по Вовчанську понад 300 керованих плануючих авіабомб. Волошин також заявив 8 червня, що українські сили зберігають контроль над більшою частиною міста після тактичних контратак, однак аналітики не можуть перевірити цю інформацію.

У звіті також пишуть, що речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі 7 червня заявив, що українська перша лінія оборони зупинила просування Росії на харківському напрямку й що російські війська відтягли з лінії фронту деякі підрозділи, які діяли на харківському напрямку.

Крім того, ISW повідомляє, що російське військове командування перекидає невизначену кількість сил у район українсько-російського кордону поблизу Харківської області, але аналітики зазначають, що незрозуміло, чи планує російське військове командування негайно залучити ці передислоковані сили до бойових дій чи використати їх для посилення Північного угруповання Сили, щоб наблизити його до запланованої кінцевої сили.

Нагадаємо, що армії РФ не вдалося реалізувати «харківську операцію». Українські військові стримують російські підрозділи. Про це заявив Володимир Зеленський у вечірньому зведенні 8 червня.

«Говорив сьогодні з Головкомом — загалом про ситуацію. Дуже вагомий результат — те, що російській армії не вдалося реалізувати їхню Харківську операцію. Максимально їх зараз стримуємо і знищуємо російські підрозділи, які заходять на нашу землю та тероризують Харківщину», — сказав він.

Читайте також

  • Українські військові відбили 12 атак на Харківщині, а армія РФ втратила 87 людей