Кількість евакуйованих наближається до 12 тисяч з Липцівського, Вовчанського та Куп’янського напрямків та із Золочівської громади, розповів журналісту Ґвара Медіа начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

«Далі будемо посилювати таку роботу, будемо звертати увагу на ті населені пункти, які хоча і не знаходяться наразі на лінії фронту, однак загроза є. Зокрема це Золочівський напрямок нами були вже прийняті рішення щодо обов’язкової евакуації в примусовий спосіб із декількох населених пунктів по тому напрямку дітей зі своїми сім’ями. Наразі відповідно будемо посилювати такі рішення», – пояснює Синєгубов.

Він додав, на найближчому засіданні ради оборони Харківської області розглянуть питання щодо примусової евакуації з прифронтових і прикордонних населених пунктів. Частина сімей вже вивезли – це близько 120 сімей з дітьми і стільки ж ще має бути евакуйовано.

Із Золочівської громади евакуйовують всіх дітей на випадок наступу російської армії. Нині ситуація на кордоні вже не така загрозлива, як минулого тижня, але «краще підстрахуватися». Про це в етері Радіо Свобода сказав начальник селищної військової адміністрації Віктор Коваленко.

За його словами, місцева влада застосувала примусову евакуацію, щоб вивезти всіх дітей. Місцеві посадовці, поліцейські, волонтери проводили бесіди з власниками кожного домогосподарства. 12 людей, які раніше написали заяви про відмову від евакуації, передумали й виїхали теж.

Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов не підтвердив інформацію щодо фактів вивезення мешканців частини Липецької громади російськими військами до РФ.

На цю тему

Просування ворога вглиб нашої території немає: Синєгубов про ситуацію на півночі Харківщини. Лінія фронту на півночі Харківщини — на Вовчанському, Куп’янському й Липецькому напрямках — наразі стабільна. Просування російських військ не зафіксовані.