Нині ситуація на кордоні вже не така загрозлива, як минулого тижня, але «краще підстрахуватися». Про це в етері Радіо Свобода сказав начальник селищної військової адміністрації Віктор Коваленко.

За його словами, місцева влада застосувала примусову евакуацію, щоб вивезти всіх дітей. Місцеві посадовці, поліцейські, волонтери проводили бесіди з власниками кожного домогосподарства. 12 людей, які раніше написали заяви про відмову від евакуації, передумали й виїхали теж.

Він зазначив, що з прикордонних сіл Івашки та Тимофіївка Золочівської громади евакуювали всіх дітей. Наразі в Івашках залишаються 140 людей. З села Олександрівка з 47 дітей вивезли 46, у Відродженівському теж залишилась одна дитина.

«Золочівщина — одна з небагатьох громад на півночі, яка не була окупована ворогом, окрім Макарового. Тому люди не вірять, що може статися щось погане. Але враховуючи негативні моменти, які відбулися у Вовчанську, ми маємо зробити певні висновки», — сказав Коваленко.

Коваленко, посилаючись на інформацію від військових, каже, що нині ситуація на кордоні вже не така загрозлива, як була минулого тижня, коли голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов висловлював занепокоєність активністю сил РФ на Харківщині в напрямку Золочева. 

«Тиждень тому з Російської Федерації було потужне скупчення і була вкрай небезпечна ситуація. Але на сьогодні, за даними військових, ситуація стала краща… Краще в цих випадках підстрахуватися, зробити певні висновки й упередити ситуацію, яка може бути негативна для населення… Навіть якщо ситуація стала краща, навіть попри те, що в нас є потужний військовий контингент і все інше. Все ж таки я вважаю, що потрібно місяць-півтора, навіть більше, упередити ситуацію, щоб люди були в безпеці», — каже Коваленко.

Коваленко каже, що в рамках евакуації із прикордонних старостинських округів Золочівської громади планують вивезти 1 740 людей.

Нагадаємо, начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов 29 травня повідомив, що готується евакуація з міста Золочів. За його словами, він стане наступною ціллю армії Росії.

Читайте також