Російська армія намагається утримати позиції в місті й нищить спостережні пости та опорні пункти українських військових керованими авіабомбами.

Про ситуацію у Вовчанську розповів офіцер відділення розвідки бригади «Рубіж» Національної гвардії України Віталій Литвин в етері «Свобода.Live».

«Ворог веде таку війну, де можна провести паралель з населеними пунктами Маріуполь, Бахмут, Рубіжне. Тобто він повністю знищує та унеможливлює життя в місті», — сказав Литвин.

Він зазначив, що Вовчанськ знищений, тому людям немає куди повертатись. Від 50 до 80 % житлового фонду міста знищені й не підлягають відновленню, пишуть аналітики проєкту DeepState.

Перспектива на деокупацію міста й низки інших тимчасово окупованих територій Харківської області є, зазначив Литвин, проте він радить цивільному населенню виїжджати з прикордонних населених пунктів, адже російська армія постійно атакує прикордоння.

Нагадаємо, Росія, за даними Інституту вивчення війни, просувається до північної околиці Стариці в районі Вовчанська, однак на півночі від Харкова лінія фронту стабільна. Зокрема російські війська чотири рази намагалися штурмувати українські позиції в районі Вовчанська з авіації з напрямку Шебекіно. Усі атаки були безуспішними.

Читайте також

  • ISW: українські війська, ймовірно, з HIMARS атакували російські системи С-300/400 в Бєлгородській області
  • ДБР розслідує справу про прорив кордону на Харківщині: опитали понад 100 свідків
  • «Там мій дім, я його своїми руками построїв». Евакуація з Вовчанська