Росіяни просуваються до північної околиці Стариці в районі Вовчанська, однак на півночі від Харкова лінія фронту стабільна.

Таку інформацію оприлюднив Інститут вивчення війни (ISW).

За даними аналітиків, російське військо продовжило наступальні дії на Липецькому напрямку, проте підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не відбулося. Бої тривали в районі Липців та Глибокого (північніше Липців).

Однак, кадри геолокації показують, що РФ просунулась до північної околиці села Стариця. Бої тривали там та у Вовчанську, зазначають в Інституті.

«Представник української групи військ «Хортиця» підполковник Назар Волошин заявив, що українські сили контролюють приблизно 70 % Вовчанська. Російські військові блогери заявили, що російські артилерійські підрозділи намагаються зруйнувати переправи через річку Вовча в межах Вовчанська, щоб ускладнити українську логістику, і заявили, що російські війська вже знищили три переправи в місті», — йдеться у звіті.

Водночас зазначають аналітики, командир українського взводу, який діє на півночі Харківської області, заявив, що російські війська продовжують проводити важкі піхотні атаки в цьому районі та, що російська техніка не наближається ближче ніж на три-п’ять кілометрів до міжнародного кордону, аби уникнути українських ударів.

Російський військовий блогер, заявив, що російські війська будують укріплення на північ від Вовчанська, але зазначив, що українські сили завдають частих ударів дронами по російській інженерній техніці, що, ймовірно, ускладнює ці зусилля. Викопування польових укріплень у районі міжнародного кордону залишається складним завданням як для російських, так і для українських сил через повсюдне поширення дронів та загрози непрямого вогню з протилежного боку, пишуть в ISW.

Нагадаємо, за добу РФ 4 рази намагалася штурмувати українські позиції в районі Вовчанська з авіації з напрямку Шебекіно. Усі атаки були безуспішними.

Російські військові втратили 96 осіб загиблими та пораненими. Знищено один танк, чотири артилерійські системи, сім БпЛА, дев’ять автомобілів та шість одиниць спеціальної техніки. Також п’ять автомобілів і одну артсистему було пошкоджено. Уражено 14 бліндажів і склад із боєприпасами.

Читайте також

  • ISW: українські війська, ймовірно, з HIMARS атакували російські системи С-300/400 в Бєлгородській області