Геолокаційні знімки, опубліковані 3 червня, показують дві знищені пускові установки та пошкоджений командний пункт російської системи протиповітряної оборони С-300/400 в полі на схід від Кисельово (на північ від Бєлгорода) 1 та 2 червня, повідомляють в американському Інституті вивчення війни.

В Інституті зазначають, що російські джерела широко розповсюдили інформацію про те, що українські війська використовували американські ПЗРК HIMARS, але українські офіційні особи поки не коментували ці удари.

Система ППО С-300/400 була розташована приблизно за 60 кілометрів від нинішньої лінії фронту на півночі Харківської області і за 80 кілометрів від Харкова, що знаходиться в межах дальності дії HIMARS, але перевищує дальність дії інших систем залпового вогню, які, за повідомленнями, українські війська використовують для ураження об’єктів у Бєлгородській області.

Дослідники додають, що російські джерела дедалі частіше стверджують, що українські війська використовують HIMARS для ударів по Бєлгородській області після того, як США частково зняли обмеження на використання Україною зброї для знищення військових цілей у прикордонних з Харківською областю регіонах РФ.

«Російські джерела, ймовірно, продовжать характеризувати будь-який успішний удар по Бєлгородській області як удар з HIMARS, незалежно від того, яка система використовується», – підсумовують аналітики.

Раніше в ISW уже підтверджували завдання ударів українськими силами по російських військових об’єктах у Бєлгородській і Курській областях, проте не конкретизував якою зброєю били сили оборони України.

Інститут посилається, зокрема, на російського воєнкора, який розкритикував, що війська РФ продовжують перекидати техніку довгими колонами, всупереч неодноразовим випадкам українських ударів по російських колонах протягом всієї війни. Стверджується, що колона складалася з 18 російських машин.

Російські офіційні особи та воєнкори 2 червня стверджували, що українські сили завдали удару з РСЗВ по Шебекіно Бєлгородської області (приблизно за п’ять кілометрів від кордону), в результаті якого загинув заступник голови Корочанського району Ігор Нечипоренко, а кілька голів районів та селищ були поранені.

На цю тему

ISW: Німеччина дозволить наданою Україні зброєю завдавати ударів по російському прикордонню, аби захистити Харківщину. 31 травня речник федерального уряду Німеччини Штеффен Гебештрайт заявив, що Україна має «право за міжнародним правом захищатися» від російських атак і що Україна може використовувати надану Німеччиною зброю «для цієї мети».