Українські сили оборони завдали ударів по російських військових цілях у Бєлгородській і Курській областях 1 і 2 червня, повідомляють в американському Інституті вивчення війни (ISW).

Інститут посилається, зокрема, на російського воєнкора, який розкритикував, що війська РФ продовжують перекидати техніку довгими колонами, всупереч неодноразовим випадкам українських ударів по російських колонах протягом всієї війни. Стверджується, що колона складалася з 18 російських машин.

Російські офіційні особи та воєнкори 2 червня стверджували, що українські сили завдали удару з РСЗВ по Шебекіно Бєлгородської області (приблизно за п’ять кілометрів від кордону), в результаті якого загинув заступник голови Корочанського району Ігор Нечипоренко, а кілька голів районів та селищ були поранені.

Дослідники наводять посилання на пост в соцмережі X, де опублікували зображення та мапу. Стверджується, що українські сили завдали удару по російській базі постачання в промисловому районі Шебекіно.

«На момент написання цього звіту українські офіційні особи не коментували ці удари, і ISW не може самостійно підтвердити системи, які використовувалися під час цих ударів, або їхні цілі. В Інституті вивчення війни не бачили жодних доказів того, що українські сили використовували під час цих ударів зброю, надану Заходом», – пояснюють аналітики.

Українські війська продовжують зміцнювати оборону в Сумській області перед загрозою можливих майбутніх російських наступальних операцій. Речник ОК «Північ» Вадим Мисник заявив 2 червня, що українці зміцнюють і вдосконалюють свої оборонні рубежі, в тому числі другу і третю лінії оборони на Сумщині. Мисник додав, що українські війська визначають загрозливі напрямки і враховують місцевий рельєф при будівництві укріплень.

На півночі Харківщини тривають бої, проте без зміни в лінії фронту. За даними ISW, основна ціль російської армії на цьому відтинку фронту – відкинути українські сили від державного кордону з Бєлгородською областю вглиб Харківської та наблизитися до Харкова на радіусі дії артилерії.

На цю тему

Північна частина Вовчанська «практична стерта» російською артилерією — аналітики. Супутникові знімки свідчать про значні ураження будинків міста. Орієнтовно від 50 до 80 відсотків знищено і не підлягає відновленню.

ISW: Німеччина дозволить наданою Україні зброєю завдавати ударів по російському прикордонню, аби захистити Харківщину. 31 травня речник федерального уряду Німеччини Штеффен Гебештрайт заявив, що Україна має «право за міжнародним правом захищатися» від російських атак і що Україна може використовувати надану Німеччиною зброю «для цієї мети».