11 червня у профілі з нікнеймом «Людмила Мацегора» забороненої в Україні мережі «Вконтактє» повідомили про смерть колишнього мера Куп’янська Геннадія Мацегори. 7 червня ГУР заявило про замах на Мацегору в російському місті Старий Оскіл.

«Після звільнення Куп’янська утік з росіянами до Білгородської області, де “московські господарі” приставили до Мацегори посилену охорону, яка, однак, не вберегла “мера-колаборанта», — йдеться у повідомленні.

Інформація про смерть обвинувачуваного у держзраді ексмера Куп’янська Мацегори підтвердилась, повідомив «Суспільне Харків» представник Головного управління розвідки Андрій Юсов.

Оновлення (20:19, 11.05.2024) Інформація про смерть колишнього мера Куп’янська Геннадія Мацегори потребує додаткового уточнення, повідомив представник Головного управління розвідки Андрій Юсов у коментарі Ґвара Медіа.

Скриншот із забороненої в Україні мережі «Вконтактє»
Скриншот із забороненої в Україні мережі «Вконтактє»

Що відомо про діяльність Геннадія Мацегори після початку повномасштабного вторгнення Росії

27 лютого 2022 року міський голова Куп’янська Геннадій Мацегора, якого у 2020 році обрали від політичної партії «Опозиційна платформа — За життя», заявив про підконтрольність міста військам РФ.

28 лютого прокуратура повідомила, що Мацегорі оголосили про підозру в державній зраді. Крім того, за даними правоохоронців, Мацегора брав участь у засіданні, де створили підконтрольну Росії так звану «тимчасову цивільну адміністрацію Харківської області».

У квітні стало відомо, що Мацегора разом із сім’єю виїхали до Росії. 

20 травня 2024 року справу колишнього мера Куп’янська передали до суду, її заочно слухали у Червонозаводському суді Харкова.

Читайте також

  • Дві мешканки Куп’янського району отримали підозру у співпраці з росіянами.
  • Трьох чоловіків з Куп’янського району обвинувачують у катуванні неповнолітнього під час окупації