Фонд ліквідації наслідків збройної агресії виділив 3,5 мільярда гривень на відбудову восьми областей.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Кошти отримають громади Київської, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Сумської, Чернігівської, Харківської та Херсонської областей. Ці гроші підуть на відбудову зруйнованих житлових будинків, шкіл, дитсадків, лікарень.

Ще 3,3 мільярда гривень Фонд спрямує на реалізацію в поточному році експериментального проєкту комплексного відновлення населених пунктів за принципом «відбудувати краще, ніж було».

Відбудовуватимуть Бородянку на Київщині, Тростянець на Сумщині, Циркуни на Харківщині, Посад-Покровське на Херсонщині та Ягідне на Чернігівщині.

Загальна вартість усіх проєктів складає майже 10 мільярдів гривень.

Шмигаль зазначив, що загалом уряд уже виділив регіонам на відновлення понад 25 мільярдів гривень.

Читайте також

  •  Село Циркуни — одне з найбільш постраждалих від російських обстрілів на Харківщині, саме тому його вирішили внести до переліку населених пунктів, які відбудують за новим принципом «build back better», тобто «відбудувати краще, ніж було». У червні 2023 року в Харківській ОВА через постійні обстріли Циркунів виходили з ініціативою замінити село на Старий Салтів.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!