Маніпуляції на темі ментального здоров’я Байдена є популярною тезою російської пропаганди. Фейкороби постійно намагаються виставити його як людину з розумовими порушеннями. Спростування спроби дискредитувати Президента США читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

У Telegram-каналі «На самом деле в Харькове» опублікували відео, де президент США в магазині купує книжки з вправами для боротьби з деменцією. Також авторів дивує кількість книг, що придбав Байден. 

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Насправді фейкороби використали відео десятирічної давнини. На Youtube-каналі «CBC News» ми знайшли матеріал із назвою «Байден робить покупки на свята в магазині Costco».

На відео тогочасний віцепрезидент США Джо Байден відвідав крамницю Costco на північному сході Вашингтона, щоб придбати потрібні йому товари, серед яких є і книги. Жодної таблички про деменцію на оригіналі відео немає. Її додали на постобробці відеоматеріалу. 

Висновок: фейк

Читайте ще

  • Фейк. Генштаб разом з Фондом Сергія Притули створили відеопривітання для ЛГБТ-спільноти
  • Фейк. Чипси Pringles зі смаком «побєди»
  • Маніпуляція. Володимир Зеленський публічно проявив зневагу до української символіки

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!