Оскільки росіяни не мають відчутних переваг на полі бою, російська пропаганда створює «перемоги» в інфопросторі. На цей раз «перемогу» нібито помітили на полицях російських супермаркетів, а саме: серед смаків чипсів Pringles.

Що сталося?

Telegram-канал «Валуйки “Z” О” V”» опублікував відео, де на полицях одного з російських супермаркетів продають чипси марки Pringles зі смаком «побєди». Пакування оздоблене георгіївською стрічкою, а вуса Містера Прінгла або Джуліуса Прінгла на логотипі мають кольори російського прапора.

У дописі з відео на Youtube дізнаємося більше подробиць: користувач GTA 5 SUPER зазначив, що виробляють чипси в Польщі та продають в Росії.

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам розповідати більше важливих історій!

Аналіз

Пакування

На відео бачимо, що пакування чипсів зі смаком «побєди» має вертикальний шов, тобто місце стику двох граней склеєно.

На фото, яке ми знайшли на оригінальному сайті компанії, пакувальний папір накручують на тубус по спіралі, саме тому шви йдуть характерною дугою.

Тож перша невідповідність: вертикальний шов стику.

Логотип

У грудні 2020 року Pringles представив новий логотип споживачам США. Дизайн містера Прінгла був спрощений: йому видалили волосся, повернули брови, прибрали білі зіниці з очей, а краватку-метелика зменшили й зробили краї гострішими. На початку 2021 року такий логотип вийшов за кордони США і почав тиражуватись в інших країнах.

Тоді як на пакуванні зі смаком «побєди» використали логотип, що був ще до ребрендингу.

Тож друга невідповідність: застарілий логотип.

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Pringles в Росії

Компанія Kellogg Company, яка є виробником Pringles, ще у березні 2022 року оголосила про підтримку України, а в інтерв’ю виданню Just food представник компанії заявив: поставки чипсів в Росію призупинені. 

До того ж компанія Kellogg Rus, яка постачала в Росію чипси Pringles, продала свій бізнес «Чорноголовці».

15 липня 2023 року компанія «Аквалайф ресурс», яка володіє групою «Чорноголовка», закрила угоду щодо купівлі 100% російських юридичних осіб Kellogg’s (США). Американський інвестор володів в Україні трьома підприємствами з виробництва печива, готових сніданків і був дистриб’ютором чипсів Pringles.

Тепер Kellogg Rus перейменують на ТОВ «Любятово» — таку назву має один із флагманських роздрібних брендів придбаного виробництва. Компанія продовжить випускати сухі та готові сніданки, а також печиво. Проте, згідно з постом Telegram-канал Baza, предметом угоди були виробничі активи — тобто новий власник не отримає права дистрибуції Pringles у Росії.

Тож тепер росіяни зможуть поласувати чипсами за іншою рецептурою:

«Все тому, що Pringles перестали офіційно ввозити в країну після початку війни, а для їхнього виробництва у РФ немає потрібних потужностей. Після продажу замість імпортних чипсів підприємство вироблятиме свій продукт, але за іншою рецептурою. Робити з них аналог Pringles не збираються», — йдеться у пості.

Третя невідповідність: відсутня підтримка виробника Pringles через повномасштабну російську агресію проти України.

Полиці супермаркету

Звертаємо увагу: на полицях супермаркету усі товари мають відповідний цінник. Проте чипси зі смаком «побєди» не мають власного цінника.

Відсутність цінника не є ознакою фейковості товару, але у поєднанні з іншими доказами припускаємо, що насправді в асортименті цього супермаркету немає чипсів Pringles зі смаком «побєди».

Висновок: фейк.

Над матеріалом працювали: Назар Гламазда, Юліана Топольник.

Читайте ще

  • Маніпуляція. Володимир Зеленський публічно проявив зневагу до української символіки;
  • Фейк. Українці спалюють Коран та їдять на ньому сало
  • Фейк. ГУР готує провокації у Білгородській області

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!