Фейк. «Холодний, смердить, з дірками, зроблений у Франції, але не сир»: нова обкладинка Charlie Hebdo про французьких солдатів в Україні

Владислав Герасименко - 26 Травня 2024 | 15:10

Ще в березні ми зафіксували хвилю дезінформації проти Франції та її президента Еммануеля Макрона, після заяви останнього про можливість введення військ НАТО в Україну. Серед фейків, які ми спростували, була ціла низка підроблених обкладинок. Цього разу ми побачили в російських пропагандистських Telegram-каналах обкладинку від «Charlie Hebdo», на якій зображено зрешеченого кулями французького солдата. Чи була така обкладинка насправді – перевіряли наші фактчекери.

Що сталося?

7 травня 2024 Telegram-канал «Олеся Лосева» опублікував обкладинку, авторами якої є нібито французький сатиричний журнал Charlie Hebdo. На обкладинці зображено зрешеченого кулями французького солдата.

«Холодний, смердить, з дірками, зроблений у Франції, але не сир», – саме таке заголовок має обкладинка.

Своєю чергою пропагандисти пояснюють, що заголовок, це «мінізагадка» про «французького солдата в Україні».

Цю новину також поширили інші Telegram-канали, серед яких найбільше переглядів зібрали публікації «Кот Костян – официальный канал», «ПУТИН в Telegram», «🇺🇦 Open Ukraine| Открытая Украина», «Осташко! Важное», «Три Богатыря и Зеленский наркоман», «ДенаZификация Украины 🇷🇺», «ТалипоV 𝐎𝐧𝐥𝐢𝐧𝐞 🅉» та «Срочно, Сейчас».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

В інформації про випуск журналу вказано, що обкладинка вийшла 7 травня під номером 1659. Тож ми вирішили перевірити її наявність, відвідавши офіційний сайт Charlie Hebdo.

Далі, ми знайшли цей самий випуск під номером 1659 від 7 травня. Проте, як виявилося, він має зовсім іншу обкладинку, яка присвячена темі антисемітизму, а не французьких солдатів в Україні.

Також ми помітили, що на самому примірнику датою виходу випуску вказано 8, а не 7 травня, як у пропагандистів.

Отже, російські фейкороби вчергове намагаються дискредитувати Францію через підроблені обкладинки Західних видань, низка з яких було спростовано в наших попередніх матеріалах.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.