Фейк. «Ніякий вона не трансгендер. Вона все ще чоловік»: обкладинка Charlie Hebdo висміює подружжя Макронів

Анна Орманжи - 28 Квітня 2024 | 16:43

Російські пабліки поширили зображення, стверджуючи, що це обкладинка сатиричного журналу Charlie Hebdo під заголовком «Ніякий вона не трансгендер. Вона все ще чоловік» з карикатурою на президента Франції Еммануеля Макрона та його дружину. Що не так з цією «обкладинкою» далі у нашому матеріалі.

Що сталося?

До нас у бот «Перевірка» надійшли запити від користувачів з проханням перевірити достовірність новини, опублікованої 26 квітня в російському Telegram-каналі «Шкварка News». Новина містить зображення, яке нібито є обкладинкою французького сатиричного видання Charlie Hebdo з карикатурою на президента Франції Еммануеля Макрона та його дружину Бріжит Макрон під заголовком «Ніякий вона не трансгендер. Вона все ще чоловік».

Однак, первинне поширення даної новини відбулось ще у березні на фоні активізації російської хвилі дезінформації, направленої на дискредитацію як президента Франції, так і уряду країни.

Так, починаючи з 13 березня, дана обкладинка була масово поширена російськими каналами в Telegram, зокрема «Сплетница», «Swiss Vatnik», «Туранский экспресс», проросійськими ЗМІ, акаунтами у соцмережах Х, Tiktok, російській соцмережі «ВКонтакте» та на платформі Youtube

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Спочатку ми проаналізували зображення у новині, воно містить позначку з номером та датою примірника – Nº1652 за 13 березня 2024 року.

Наступним кроком ми перевірили примірники журналу Charlie Hebdo, вони розміщуються на офіційному сайті видання в розділі «Обкладинки Charlie Hebdo» та на офіційній сторінці у соцмережі Х. Так, за березень місяць Charlie Hebdo випустив чотири примірника, жоден з них немає обкладинки з відповідним зображенням.

Насправді, випуск примірника журналу під номером 1652 відбувся 20 березня і має геть іншу обкладинку з карикатурою на президента РФ Путіна під заголовком «87% РОСІЯН ПРОГОЛОСУВАЛИ НА НАРОДНИХ МІТИНГАХ».

А примірник журналу за 13 березня має номер 1651 з заголовком «ДОПОМОЖІТЬ ПОМЕРТИ: МИ ГОТОВІ!» та також має геть інше зображення та тематику обкладинки.

21 березня редакція видання опублікувала на своїй сторінці у соцмережі Х застереження у зв’язку з тим, що почастішали випадки підробки обкладинок журналу.

«Зараз у соціальних мережах ширяться фейкові обкладинки Charlie Hebdo. Крім того, що вони сумнівні та конспірологічні, вони абсолютно не репрезентують редакційну лінію нашої газети.Нагадуємо, що наші офіційні перші сторінки щотижня закріплюються на нашому обліковому записі X або їх можна знайти на нашому вебсайті charliehebdo.fr», йдеться у повідомленні.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.