Фейк. Courrier international висміяла прагнення Макрона підтримати Україну

Анна Орманжи - 26 Березня 2024 | 09:07

Протягом березня президенти України та Франції неодноразово ставали «зірками» російської пропаганди для фейкових обкладинок іноземних видань. Так, в цьому місяці пропагандисти створили фейкові примірники обкладинок турецького видання LeMan, іспанського журналу El Jueves, німецького «Titanic» і не тільки. Цього разу, на черзі обкладинка французького журналу «Courrier international», на якій нібито зобразили сатиричну сцену з Еммануелем Макроном та його дружиною. Аналіз обкладинки — далі у нашому матеріалі.

Що сталося?

22 лютого проросійські пропагандистські Telegram-канали, зокрема: «Медведь», «Голос Мордора», «Шкварка News», «Zлой Пруф» та інші, поширили новину з зображенням, яке нібито є обкладинкою французького журналу «Courrier international» за березень 2024 року під заголовком «Нестримний Еммануель: Еммануель Макрон тренується для рішучої підтримки України». Обкладинку журналу нібито присвятили сатиричній сцені за участі президента Франції та його дружини.

«Французькі журнали відкрили для себе невичерпне поле для жартів. “Нестримний Еммануель: Еммануель Макрон тренується для рішучої підтримки України”. Макрон б’є по яйцях своєї дружини!» стверджується у дописі.

Новину поширили й російські ЗМІ, зокрема орієнтоване на французьку аудиторію видання «Pravda FR». Також поширення відбулось у соцмережі Х через пропагандистські акаунти «Blackrussian», «Brainless Partisans» та в російській соцмережі «Вконтакте».

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Спочатку ми провели аналіз зображення, розміщеного в новині. Обкладинка містить позначку «Nº1743 édition spéciale du mars 2024» з номером 1743, датою примірника за березень 2024 та вказівкою, що це спецвипуск.

Наступним кроком ми перейшли до публікацій французького журналу «Courrier international». Видання випускає примірники щотижня. Всі вони публікуються в розділі «Les magazines» на офіційному сайті. 

За березень місяць видання випустило три основних примірники «Hebdo» та спецвипуск журналу «Hors-série» під номером 100, випуск якого запланований на 27 березня. 

Видання не випускало примірник з поширеним зображенням під номером 1743.  Останній випуск журналу був виданий 21 березня під номером 1742, він актуальний з 21 по 27 березня 2024 року та має геть інший вигляд на тему майбутнього шкіл, їх фінансування і методів навчання.

Тож, оригінальний примірник під номером 1743 журналу ще навіть не анонсований на офіційному ресурсі видання, а текст, розміщений у верхній частині фейкового зображення, насправді є заголовками зимових статей, опублікованих на сайті «Courrier international» 28 січня та 4 лютого 2024 року.

Створюючи принизливі образи для фейкових обкладинок, російська пропаганда намагається очорнити представників уряду як України, так і країн, які висловлюють їй свою непохитну підтримку. Тому в цьому місяці Еммануель Макрон займає перше місце за частотою присутності на фейкових обкладинках.

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.